Зробити вікно повітряним і при цьому оригінальним допоможуть нитяні штори. Вони легкі, витончені і відмінно вписуються в інтер'єр практично будь-якого стилю.

Нитяні штори, мотузкові або серпанкові - як їх тільки не називають - нагадують собою довгу бахрому. Кожна ниточка насправді - зовсім не ниточка, а складне сплетіння окремих ниток. Придумали їх в жарких країнах Сходу: вони відмінно затінюють приміщення, але при цьому не заважають доступу свіжого повітря.

Якими бувають нитяні штори і на що звертати увагу при виборі?

  • Розміри. Ширина нитяних штор варіюється від 50 см до 7 м, довжина - від 2.8 до 7 м. Перевага штор-ниток в тому, що довжину можна відрегулювати і самостійно. Їх дозволяється підрізати в домашніх умовах - за рахунок щільного плетіння нитки не розпускаються і не пушаться. Головне, не поспішати, а після покупки дати штор повисіти на карнизі 1-2 дня і тільки потім різати. Ширина штор повинна відповідати ширині карниза.
  • Колір. Колірна гамма нитяних штор налічує кілька десятків відтінків. Найчастіше зустрічаються однотонні штори, але можна замовити і штори з візерунком або строкаті штори. Красиво і незвично виглядають нитяні штори градиентной забарвлення. Причому колір може змінюватися як зверху вниз, так і зліва направо. Вибираючи штори в дитячу кімнату, можна замовити модель райдужного забарвлення - діти обожнюють яскраві фарби! В інтер'єрі гармонійно виглядають як контрастні нитяні штори, колір яких не збігається з основною колірною гамою приміщення, так і штори, підібрані в тон.
  • Матеріал. Мотузкові штори виробляють переважно з синтетичного волокна. Вони просочуються спеціальним розчином, який захищає від бруду і пилу, тому їх можна вішати навіть в кухні, адже кіптява їм не страшна. Для додання більш декоративного вигляду в них часто вплітають блискучі люрексові нитки або доповнюють їх стразами, бісером, паєтками, намистинами. Особливо цікаво штори, прикрашені декоративними елементами, виглядають в променях сонця або штучного освітлення. З метою безпеки при наявності в будинку маленьких дітей краще замовляти штори без прикрас.

Інших критеріїв вибору немає, далі має значення тільки ваша фантазія. Тим більше вписати штори-нитки можна і в класичний, і в мінімалістичний і в сучасний інтер'єр.