Для початку давайте згадаємо про первісні функції штор, а також чохлів і портьєр. У чому вони полягали? Звичайно ж, в забезпеченні захисту приміщення від зовнішніх впливів у вигляді сонячних променів, поглядів перехожих і сусідів, протягів і шуму.

Дизайнери штор мають свої секрети, ділитися з якими не мають ні найменшого бажання. Але, все ж, очевидно, що раз головне призначення штор і портьєр - це захист, то декоративні штори в різні пори року повинні забезпечувати різну її ступінь. Тому, не завадило б мати кілька комплектів штор на кожен сезон - це і є один із секретів.

Так, наприклад, зрозуміло, що літні штори повинні бути виготовлені з тонких тканин, але щільних, що не пропускають сонячні промені. Для зимових штор оптимальний варіант - це пухнасті, важкі, ворсові тканини або ж тканини товстого плетіння.

Сезонна зміна гардин і штор - це прекрасна можливість урізноманітнити інтер'єр, внести зміни, які сприятливо позначаться на психіці мешканців будинку. Весняні і осінні, зимові та літні «переодягання» дуже корисні з точки зору гігієни, беручи до уваги той факт, що всі тканини, так чи інакше, адсорбують пил.