Схрещені штори - це два полотнища, які у верхній частині карниза схрещуються, а в нижній частині - закріплюються на різні боки.

Для виготовлення таких штор найчастіше використовують напівпрозорі, легкі тканини, м'яких, світлих тонів. Вони добре поєднуються в кімнатах, оформлених у французькому стилі. Полотнище з великою кількістю складок, кільцями, кистями, прихватами виглядають дуже елегантно і нарядно. На краю можна настрочити рюші або буфи. Єдиним недоліком можна назвати неможливість управляти полотнищами - вони не призначені для розсовування.

Легкість, прозорість схрещених штор - ідеальне рішення для яскравих кімнат, в яких не бракує освітленості. Це, перш за все, пов'язано з тим, що полотнища будуть затримувати більшу частину світла, що проникає в кімнату.

Кріплення схрещених штор не викликає ніяких труднощів. Для них можна використовувати практично будь-які карнизи. Але найкраще зупинити свій вибір на круглих, профільних, карнизах-багетах.

Схрещені полотнища використовуються для віталень, кухонь - кімнат, які не потрібно приховувати від зайвого освітлення. Для віталень, крім легких тканин, можна спробувати зшити штори з оксамиту. Кімната перетвориться в одну мить, стане благородною і витонченою.