Штори, якими б неяскравими вони були, потребують періодичної прання і чищення. Якщо ви припускаєте використовувати штори в приміщенні, де збирається багато пилу, вибирайте міцні, бажано бавовняні тканини, які мають щільне переплетення ниток, стійкі до частих прання.

До речі, прати штори краще не в машинці, а руками, з використанням сприятливих миючих засобів. Важливо добре полоскати випрані штори, щоб уникнути появи на них після висихання розлучень. Більш того залишки миючих засобів на шторах можуть вступити в реакцію з сонячними променями, що призведе до передчасного вигоряння виробів.

Після прання необхідно добре прасувати штори, але тільки поки вони ще досить вологі. Такий ефект відпарювання допоможе утримати первісну форму і запобігти деформації виробів.

Легко позбавитися від пилу можна шляхом провітрювання штор, таким чином, вдасться не тільки видалити пил, але ще і застояне запах. Також можна видалити пил зі штор, використовуючи пилосос. Якщо потрібно почистити штори з тонких тканин, то на щітку пилососа можна надіти чохол, який пом'якшить контакт тканини з щетиною.