Виробництво тканин для пошиття штор - це актуальне на сьогоднішній день напрямок в текстильному дизайні. У країнах Європи навіть проходять виставки на тему дизайну інтер'єрів, де провідні дизайнери демонструють свої колекції штор і тканин.

Особливо популярним напрямком в текстильному дизайні є натуральні мотиви і ніжних тонів геометричні малюнки, що використовуються при моделюванні штор. Тканини таких штор відмінно гармонують з природними напрямками в оформленні інтер'єрів, поєднуються з елементами металу, дерева та скла. Для класичних інтер'єрів краще підбирати гобеленові і шовкові тканини в спокійних тонах.

В якості оригінального оформлення штор часто використовується і драпірування із застосуванням синтетичних прозорих тканин, а також мусліну. Дуже ефектно виглядають тканини яскравих тонів.

Досить часто штори оформляють відповідно до стилю оббивки меблів, чохлів і покривал. Дизайнери зазвичай при розробці ескізів штор пропонують кілька варіантів тканини на вибір, так як під будь-який інтер'єр підбираються індивідуальні моделі штор. Реалізуються також і вже готові набори тканин для штор, використовувати які можна для самих різних напрямків.