Фіранки, штори для декору вікна ми вибираємо в залежності від дизайну інтер'єру кімнати. При виборі слід враховувати кілька основних моментів:

По-перше, розміри вікна, його форму, призначення фіранок на вікнах, так як вони можуть служити як прикрасою, так і бути захистом від протягів, сонячних променів, холодного повітря і шуму.

По-друге, вибираючи дизайн і матеріал фіранок на вікна важливо брати до уваги стиль інтер'єру і пропорції кімнати. Фіранки і штори здатні додати в інтер'єр елегантності, служити його стильовим доповненням і стати зоровим центром будь-якого приміщення. Наприклад, фіранки на вікна на підкладці можуть приховати кімнату від сторонніх очей і використовуватися як фіранки для спальні. А зі світлих, легких і практичних тканин вийдуть хороші фіранки для кухні та дитячої.

Вплив кольору тканини

На вибір моделі і кольору фіранок на вікна впливає висота стель, розташування кімнати відносно сторін світу, тип штучного освітлення і його розташування по відношенню до вікна. Підбираючи фіранки для кімнати, потрібно враховувати, що колір портьєр зазвичай повинен поєднуватися з тоном оббивної тканини меблів, а не кольором стін. Через колір тканини штор і фіранок кімната може виглядати холодної або теплої. Прохолоду створюють тканини темно-сірих, синіх, фіолетових і блакитних тонів. Фіранки для спальні, пошиті з тканини кавових, жовтих і бежевих кольорів наповнять кімнату затишком і теплотою.

Тип вікна і стиль приміщення

Всі вікна за формою поділяються на готичні, арочні, спарені, круглі і прямокутні, тому і оформляються вони теж по-різному, з урахуванням специфіки способу відкриття рам, розміру і форми. Відповідно до форми вікна вибирають і дизайн фіранок, фото різних варіантів представлені в нашому каталозі. У літній період вікна переважно оформляти за допомогою легких тканин, якщо немає необхідності рятуватися від палючого сонця. Для літніх фіранок не використовують складні конструкції. Зазвичай, це легкі, тонкі фіранки, мають світлий малюнок. Також при виборі фіранок і штор звертають увагу на пейзаж за вікном - якщо він мальовничий, то не слід його закривати наглухо, особливо фіранками для кухні. Адже приємно, сидячи за кухонним столом, відпочивати за чашкою чаю, дивлячись на красивий природний ландшафт.

Матеріал штор

Правильний вибір матеріалу і стилю для фіранок на вікна доповнює загальну концепцію житлового простору. Як правило, розрізняють прозорі і щільні фіранки. Використання прозорих фіранок передбачає наявність максимальної візуальної захисту зовні приміщення і мінімального обмеження світла всередині нього. Щільні фіранки, навпаки, впливають на атмосферу приміщення за допомогою структури, кольору і матеріалу.

Із сучасних видів декоративних фіранок, штор можна виділити плісировані і панельні штори і жалюзі. Вони відрізняються красою, функціональністю і простотою. Традиційні сатинові і жакардові тканини - важкі і м'які, прекрасно підходять для фіранок для спальні. Фіранки з таких тканин висять рівно, красивими правильними складками.

На фото фіранки з ажурних тканин і тюлі виглядають легше, створюючи враження невимушеності. Прозорі тонкі тканини використовують в основному в поєднанні з важкими драпіровками, які застосовують для строгих інтер'єрів. Фіранки на вікнах з друкованим малюнком чудово підходять для оформлення майже будь-якого інтер'єру, зокрема їх використовують і як фіранки для кухні.

Правильний вибір

Перед замовленням фіранок на вікна, дайте відповідь для себе на ряд питань:

  • яку довжину вибрати,
  • який тип кріплення використовувати,
  • чи потрібно до портьєрної тканини підкладка для фіранок на вікнах,
  • використовувати чи поєднання штор, фіранок,
  • як буде оформлена верхня частина фіранок на вікнах,
  • чи буде ламбрекен?