Відразу варто відзначити той факт, що головна проблема в процесі замовлення штор - це вибір тканини, але ніяк не її пошук. Однак тим, хто зіткнувся з проблемою вибору вперше від цього факту не легше. Тому спробуємо роз'яснити, на що важливо звернути увагу при виборі тканини для замовлення штор.

Отже, перше - структура тканини, малюнок і колір. Вибираючи тканину, важливо, щоб всі ці три складові увязались з обробкою приміщення, масштабом і дизайном меблів, відтінками і характером оббивних тканин, килимів та інших предметів інтер'єру.

Друге - характер малюнка. Відразу варто відзначити, що знайти застосування одноколірним шторам в приміщенні набагато простіше, ніж кольоровим. Штори з візерунками - це особливий образ і характер. Тому, важливо, щоб тематика і масштаб малюнка відповідали стильової трактуванні меблів. Якщо приміщення невелике, то занадто зловживати шторами з безліччю малюнків, а також строкатими шпалерами, чохлами і оббивкою не варто.

Кольори можна поєднувати за принципом гармонії або контрасту. У першому випадку необхідно буде зробити акцент на домінуючою тканини, підбираючи інші, що гармоніюють з нею по візерунку і відтінку. У другому випадку - тканини можуть контрастувати з домінуючою, доповнюючи її яскравими деталями малюнка.

Для спалень слід вибирати спокійні тони тканин, штори з яких будуть надавати приміщенню особливий затишок. Для вітальні підійдуть насичені тони тканин для штор. Що стосується малюнків, то тут є свої невеликі нюанси. Так, наприклад, портьєри з вертикальними смужками візуально піднімають стелю, а з горизонтальними - розширюють приміщення.