Пошиття штор - це складний процес, що має на увазі собою серйозну підготовку. Якісний розкрій виробів з подальшим пошиттям в домашніх умовах забезпечити досить складно, тому, все ж, доцільніше буде довіряти цю справу фахівцям.

Кожна майстерня для розкрою і пошиття виробів використовує свої технології. З огляду на, що кожен окремий випадок - це особлива специфіка матеріалу, готовими лекалами майстри практично не користуються. Розкрій виробів складається з декількох етапів.

Етап перший. Декатирування або примусова усадка тканини, в процесі якої здійснюється її зволоження і подальше висушування. Декатирування необхідна для того, щоб в наслідок уникнути усадки готових виробів.

Етап другий. Як тільки декатирування буде закінчена, майстри приступають до розкрою. Цей процес має свої тонкощі і нюанси, якими ні в якому разі не можна нехтувати. Один з нюансів полягає в наступному: щоб розкроїти тканину по потрібній висоті, майстри обробляють три зрізу вироби (все, крім верхнього зрізу), так як до нього згодом буде пришита тасьма.