Ламбрекен - окрема деталь, яка кріпиться поверх завіс і штор на крайню смужку карниза.

В середньому він в чотири-п'ять разів коротше основних полотнищ. У порівнянні з іншими декоративними елементами, ламбрекен надає оформлення вікна більш завершеного вигляду, робить його оригінальніше і багатше. До того ж, він добре приховує всі деталі кріплення.

Пошиття ламбрекену - досить трудомісткий процес. Найчастіше на його виготовлення йде навіть більше часу, ніж на пошиття полотнищ. Якщо полотнища скомбіновані з двох і більше видів тканини, то їх слід застосувати і при пошитті ламбрекену.

В сучасних каталогах, присвячених оформленню сучасних інтер'єрів, можна знайти більше тисячі всіляких варіантів виготовлення ламбрекенів. Їх шиють з найрізноманітніших тканин, прикрашають вишуканим мереживом, дорогими деталями, що робить його в кілька разів дорожче основних полотнищ.

При виготовленні ламбрекенов варто, перш за все, враховувати щільність тканини. Важкі, щільні тканини не придатні для м'яких драпіровок. Чим яскравіше малюнок, багатше фурнітура, тим простіше крій слід використовувати. Не варто застосовувати для ламбрекенів особливо яскраві тканини - вони занадто виділяються на загальному тлі, порушуючи тим самим цілісність простору.