На сьогоднішній день існує декілька десятків найрізноманітніших способів кріплення штор до карниза. Кожен з них додасть навіть самим звичайним полотнищам привабливості і неповторний стильовий акцент.

Найбільш поширений варіант кріплення штор - декоративні кільця, що пришиваються безпосередньо до штори або кріпляться до карниза за допомогою затискачів-кліпс. Кільця виготовляються з різноманітних матеріалів - пластику, дерева, латуні. При їх виборі варто орієнтуватися на матеріал, з якого виготовлений карниз.

Головна перевага методу - легке ковзання по карнизу. А спеціальні тихохідні кільця з тефлоновим покриттям дозволяють використовувати кріплення навіть у спальнях і дитячих кімнатах. Цей варіант кріплення відноситься до найбільш простим, оскільки не вимагає ніякої попередньої обробки верхньої частини полотнища, крім подгибки.

Популярний варіант кріплення штор в інтер'єрах в стилі мінімалізм, хай-тек, авангард - спеціальні гачки, на які кріпляться полотнища. Їх прикріплюють безпосередньо до стіни або стелі і карниз зовсім не потрібен.

Для тюлі та портьєр можна використовувати дерев'яні, металеві, або пластикові люверси - спеціальні кільця на верхній частині полотнища, які надягають на карниз. Отвори можна зробити за допомогою спеціального пристосування, що найчастіше входить в комплект з кільцями.

Дуже привабливо виглядають петлі на шторах. Їх можна зшити з тканини, ідентичною тканини штор, або тканини-компаньйона. Вони пришиваються різними способами безпосередньо до полотнищам, кріпляться за допомогою гудзиків, липучок, зав'язок. Штори на петлях - ідеальний варіант для дитячої кімнати, спальні, кімнат заміського будинку. Петлі добре виглядають на полотнищах без складок або з закріпленими плоскими складками.

Одне з нових напрямків в кріпленні штор - використання магнітного кріплення і магнітного карниза. Можливості застосування нового способу досить широкі, оскільки дозволяють з легкістю змінювати фасон штор. Магнітне кріплення може стати додатковим декоративним акцентом в інтер'єрі.