Штори прикрашають вікна наших будинків вже багато тисяч років. Ще в давнину первісна людина намагався спорудити щось на зразок саморобних фіранок, використовуючи шкури вбитих тварин.

Тоді шкури, якими завішували вхід до печери, правда, служили для дещо інших цілей - вони оберігали житло людей від вітру, холоду і сторонніх.

Сьогодні, звичайно, штори більше використовуються в декоративному напрямку, проте, грають важливу роль в оформленні дизайну інтер'єру.

Отже, що ж таке штора сьогодні? Це віконна завісу, яка може або розсуватися по сторонам, або підніматися вгору. Штори можуть бути на підкладці, з дзвіночками, мати підхоплення і навіть складатися з цілого набору окремих елементів. Одним з найпопулярніших елементів є ламбрекен - невеликий відріз тканини з оборками, закріплюється перед головними завісами. Для кріплення подібних ламбрекенов, як правило, використовуються самостійні карнизи, в результаті чого конструкція набуває логічну завершеність, роблячи акцент на заданий стиль приміщення.