Жорсткий ламбрекен, або ламбрекен-бандо (в перекладі з французького бандо - стрічка, пов'язка) являє собою декоративний елемент драпірування віконних прорізів. Він має тканинну або дерев'яну основу.

Для додання обсягу ламбрекену в деяких випадках використовують синтепон або холофайбер. Форма ламбрекену-бандо може бути найрізноманітнішою, і визначається лише поєднанням зі стильовим оформленням інтер'єру.

Застосовується такий декоративний елемент не тільки для прикраси вікон. Крім драпірування верхній частині віконного отвору ламбрекен-бандо можна застосовувати для створення єдиного колірного простору кімнати, так як він поєднується з більшістю дизайнерських рішень інтер'єру.

Вибираючи матеріал для виготовлення жорсткого ламбрекену, варто орієнтуватися на матеріали з досить великими малюнками - в цьому випадку він буде створювати хороший контраст з однотонними основними полотнищами.

Кріплення ламбрекену-бандо здійснюється на рівному карнизі. Трубчасті або ковані карнизи застосовують рідше, оскільки в цьому випадку необхідно використовувати додаткову драпірування. Найкраще рішення для кріплення жорсткого ламбрекену - стельові карнизи. По-перше, вони мають ідеально рівну поверхню, а по-друге - більш надійний каркас. До того ж, ламбрекен буде приховувати конструкцію карниза, тим самим збільшуючи висоту стелі.