Одним з цікавих варіантів вітражних штор є шторки «пісочний годинник». Таке оформлення віконних або дверних прорізів доречно як для веранди, зимового саду, так і для скляних дверей кухонної шафи. Шторки «пісочний годинник» відрізняються не тільки простотою установки, але і елегантним, незвичайним дизайном.

Полотнища кріпляться до вікна за допомогою невеликих округлих карнизів, встановлених в декількох сантиметрах від верхнього і нижнього країв віконного або дверного отвору. Вони легко збираються за допомогою нижньої і верхньої кулиски, а в середині стягуються декоративними оздоблювальними елементами - стрічками, бантами, шнурками, можна прикрасити невеликими букетиками сухих або штучних квітів.

За великим рахунком, шторки «пісочний годинник» - один з видів натяжних полотнищ, тільки затягнутих в центрі. Одне з головних переваг - за рахунок невеликого розміру, кріплення у верхній і нижній частині, підвіконня залишається вільним, відкритим і може використовуватися як додаткова полиця в кімнаті.

Особливо добре виглядають такі шторки, виготовлені з тканини з оригінальним малюнком. Вони надають інтер'єру дуже акуратний, домашній вид, хоча і трохи старомодний. Шторки можуть стати основою оформлення всієї кімнати, привнести затишок.