Спочатку важкі двосторонні штори були призначені для драпірування дверних прорізів і стін і використовувалися для захисту від холоду і протягів. Сьогодні, коли в усі будинки проведено опалення, ця функція перестала бути актуальною. Але це не означає, що двосторонні штори залишилися в минулому. До сих пір їх використовують в інтер'єрі: вони надають особливого благородство і витонченість простору.

Штори з підкладкою мають кілька призначень. Перш за все, вони захищають основну тканину від шкідливого впливу сонячних променів, кондиціонера. По-друге, вони надають додатковий обсяг, що дозволяє легко драпірувати полотнища.

При майстерному оформленні підкладки, штори будуть виглядати привабливо не тільки з внутрішньої сторони, але і з зовнішньої. Досить елегантно виглядають полотнища, підкладка яких повторює один з кольорів тканини, використаної при пошитті полотнищ. Можна навіть використовувати натуральні бавовняні тканини - сатин, бязь. Вони добре поєднуються зі шторами світлих відтінків (кремовий, білий), і, до того ж, досить прості в догляді і довговічні. При використанні тканини контрастного кольору, штори можна застосовувати в якості перегородки в великих кімнатах, квартирах-студіях.