Довжина штор грає величезну роль в інтер'єрі, за допомогою довжини інтер'єру надається затишок і м'якість, практичність, розкіш і помпезність. З цієї статті Ви дізнаєтесь які бувають довжини штор, а розглянуті переваги і недоліки кожної з довжин, допоможуть Вам визначитися з вибором.

Можна зустріти такі довжини штор:

  • з відступом 5-6 см від підлоги - це найпоширеніший варіант.

Перевагою такого варіанту є найменша ймовірність забруднити штори при прибиранні приміщення. Слід зазначити і недолік - така довжина штор візуально зменшує висоту стель. Наприклад, якщо у вас низькі стелі (~ 2,5 м), то помилкою було б відступити від статі 5-6 см.

  • довжина штор в підлогу - це строгий класичний варіант, який в будь-який час буде виглядати естетично і практично.

Перевагою цього варіанту є зорове збільшення висоти стелі. Недоліком - додаткові складності при пошитті штор. Це пов'язані з тим, що стеля може бути неідеально горизонтальним (виступаючі плити і т.д.), висота штори з одного боку може відрізнятися від висоти з іншого.

  • що лежать на підлозі (10-20см) - такий варіант найчастіше застосовується в спальнях і віталень, створюючи в інтер'єрі затишок і м'якість.

Перевага цього варіанта полягає в доданні кімнаті розкоші і помпезності. Недоліком може стати скупчення на Подолі штор пилу, вовни від домашніх тварин.

  • до підвіконня - цей варіант застосовується на кухнях або у ванних кімнатах.

Потрібно відзначити, що такі штори в розсунутому вигляді виглядають непривабливо, варто використовувати аксесуари (декоративні держаки) для їх підхоплення.