Різним типам фіранок можуть відповідати різні же кріплення. Так, ви не повісите на гачки рулонні штори, а штори з гачками не закріпите крабиками. Як же підібрати відповідні кріплення?

  • Шторна стрічка

Така стрічка використовується разом з кріпленням типу «гачок». Гачки самі по собі виглядають не дуже естетично. Та й підшивати петлі для гачків досить складно. Але ці недоліки можна з легкістю усунути: гачки ховаються за тканиною, а шторну стрічку можна пристрочити до краю фіранки.

  • Гачки для штор

Це один з найпопулярніших варіантів кріплення штор, так як є найзручнішим і дешевим способом кріплення. Гачки дуже зручно нанизуються на плоский карниз, підходять практично для всіх видів штор і добре тримають тканину. Тільки важкі портьєри краще не вішати на гачки.

  • Затискачі для штор

«Крокодильчика» або «крабики» хороші тим, що вони дозволяють закладати складки і регулювати довжину штори. До позитивних моментів таких кріплень можна віднести і їх невисоку вартість. Вони не набагато дорожче за попередній варіант кріплення. Затискачі можна використовувати на тканинах середньої щільності. Важкі портьєри такими кріпленнями не втримати, а на тюлі вони виглядають громіздко.

«Струна» являє собою тонкий стрижень, протягуємо в невеликі металеві або пластикові кільця. Такий вид кріплення складно виконати самостійно, тому краще довіритися майстру. Струна виглядає дуже витончено, але може витримати тільки тюль та інші легкі тканини. Її краще використовувати тільки в тих приміщеннях, де ви нечасто рухаєте штори. Її вартість займає середню цінову позицію між зажимами і люверсами.

  • Люверси

Люверси - металеві кільця, через які і протягується карниз. Це найдорожчий і декоративний вигляд кріплення для штор. Вони виглядають дуже ефектно, ковзають по трубі-карнизу і підходять для більшості видів штор, в тому числі і для портьєр. Але їх не використовують для легких тканин і тюлі. Цей варіант можна використовувати і в дитячій кімнаті, і у вітальні.

  • Петлі для карниза

Петлі для карниза робляться з тієї ж тканини, що і штори. Також їх можна зробити з тасьми або стрічки. Виконуються петлі у вигляді вузликів, кілець і бантиків. Такі кріплення можна замовити в майстерні або зробити самостійно. Їх вартість невисока. Такі кріплення добре виглядають і в дитячій кімнаті, і в спальні, і на кухні. Але для кабінету та вітальні краще підібрати інший стиль кріплень.

  • Валик для рулонних і римських штор

Відповідно, такий варіант кріплення підходить тільки для цих видів фіранок. Вони встановлюються фахівцем і, як правило, йдуть комплектом зі шторами. Цей варіант добре виглядає на кухні, і в дитячій. Тканина утримується плоскими направляючими, а за допомогою шнура для управління штори можна підняти вгору. Таким чином з'являється валик тканини.