Австрійські штори (фестони) представляють собою звичайні штори, які збираються на карнизі в пишні зборки. Це робиться за допомогою спеціальних шнурків, які піднімають і опускають штору. Шнурки розташовані на зворотному боці штор вертикально вгору. Цей фасон прекрасно підійде для будь-якого типу житла. Вони можуть поєднуватися, як в комплексі зі шторами, так і окремо.

Штори можуть являти собою гірлянди з рюшами, складки, які дуже добре зібрані в правильну форму. Австрійський стиль штор відмінно виглядає в квартирі, де вікна розташовані в обмеженому просторі. Вони виглядають розкішно, як і будь-які інші пишні штори. Вкрай красиво шити штори з шовку, тафти, батисту. Також їх роблять з прозорою вуалі. Це зробить ваш інтер'єр дуже повітряним і легким.

На шторах, які складаються з рюшек і гірлянд, можна побачити, як переливається світло, відображаються тіні. Це говорить про те, що краще за все зшити такі штори з тканини світлих тонів, щоб вона була легкою і не темною. Також такі штори чудово виглядають з невеликим малюнком, з вертикальними смужками. Кольори найкраще підбирати не яскраві, а спокійні і приглушені, щоб вони не кидалися в очі. Не купуйте тканину з великим орнаментом, коли основна частина збереться в складки, малюнок буде виглядати рваною.

Щоб ваші штори вийшли красивими, не використовуючи при цьому ніякої обробки, спробуйте трохи змінити вертикальні збірки штор. Ви можете зробити збірку з каскадами. Це буде виглядати ще ефектніше. Для цього не потрібно пришивати тасьму в самі крайні ряди. Бічні сторони самі по собі звисають вниз, а посередині збираються фестони.

Австрійські штори дуже практичні. Вони підійдуть і для кабінету, і для заміського будинку, і для квартири. Вони можуть бути зшити з будь-якого виду тканин. Штори не займають великої кількості місця, тому їх легко переробити зі стану звичайного функціонального в стан декорації.