Зараз в моду увійшли натуральні матеріали. Процес популяризації всього екологічного продовжує розвиватися. Тому інтер'єри, оформлені в стилі хай-тек зі своїм достатком пластику, відходять на задній план. На лідируючих позиціях зараз знаходиться еко-який інтер'єр. Одним найпопулярніших натуральних матеріалів, використовуваних в оформленні інтер'єрів, є бамбук.

У дизайні особливо цінуються штори з бамбука так, як вони декоративні і практичні одночасно. Бамбук в ряду природних матеріалів є одним з найбільш екологічних. У нього є антистатичні і антибактеріальні властивості. Догляд за бамбуковими шторами легкий тому, що на них пил практично не лягає.

Бамбукові штори вологостійкі і довговічні.

Їх можна використовувати і в ванній кімнаті і на балконі, і при цьому вони служити будуть досить довго. Бамбук стійкий до впливу ультрафіолетових променів. Це дає можливість повісити бамбукові штори навіть на вікна, що виходять на схід або південь.

Як декоративний елемент бамбукові штори привабливі натуральністю. Вони зробити інтер'єр стильним і затишним. Гамма кольорів у бамбукових штор досить різноманітна. Ви напевно виберіть колір, який добре впишеться в декор приміщення.

Бамбукові штори роблять з тонких стебел бамбука. Як правило, вони коштують дешевше, ніж жалюзі, так як до матеріалу для штор висувають вимоги не такі суворі. Тобто для бамбукових жалюзі мінімум ширини ламелі - 25 мм, а штори можуть бути зроблені і з більш тонких смужок.

Важливим критерієм при виборі бамбукових штор є частота плетіння. Головною функцією будь-яких штор - це захист від сонячних променів. Більш часте плетіння штор менше пропускає світла в приміщення. Але навіть штори з плетінням частим і щільним не створюють перешкод для нормального повітрообміну.

Бамбукові штори можна поділити на види по розташуванню стебел: вони можуть бути вертикальними і горизонтальними. На вікнах частіше використовують горизонтальні бамбукові штори, так як з плином часу вони менше витягуються, і механізм управління для такого типу штор зручніший.

З горизонтальним розташуванням стебел бамбукові штори бувають римськими і рулонними. Вони розрізняються механізмом підйому полотна. При підйомі рулонних штор утворюється рулон над віконним отвором. Коли піднімають римські штори, вони збираються в складки.

Якщо Ви купуєте будь-який з цих видів штор потрібно пам'ятати, що для їх установки потрібно вільний простір над вікном - 17-30 см. У цьому просторі буде встановлений короб. Розміри короба зазвичай залежать від товщини штор: чим тонше штори, тим менше короб.

Якщо достатній простір відсутній, можливо, зробити кріплення до стіни або стелі. Але, купуючи штори, це потрібно обговорити заздалегідь. Кріпильні елементи, як правило, в стандартному комплекті не присутні. Не рекомендується самостійна установка бамбукових штор. На саму віконну раму безпосередньо такі штори не встановлюють.

Пристрій вертикальних штор таке:

Cтеблі бамбука, або тонкі ламелі, або плетені полотна нанизують на шнур або прикріплюють до карнизу гачками. Поширеніший за все тип вертикальних бамбукових штор - це фіранки, використовувані замість міжкімнатних дверей або в якості зонування приміщення.

Бамбуковим штор не потрібен спеціальний догляд.

Цілком достатньо іноді протирати їх вологою ганчірочкою або пилососити з м'якою насадкою. Бамбукові штори не можна мити із застосуванням побутових миючих засобів. Через це ламелі можуть деформуватися і змінити забарвлення.

Бамбукові штори - це прекрасне дизайнерське рішення для тих, кому не байдуже своє здоров'я і навколишнє середовище.