Французькі штори - це один з найбільш вишуканих і ошатних видів штор, використовуваних для оформлення віконного отвору. Найкраще французькі штори підходять під інтер'єр, виконаний в класичному стилі або стилі бароко. Французькі штори відносяться до підйомних систем.

Вони піднімаються вгору до карнизу і при цьому збираються в красиві фалди. Французькі штори, це такий тип штор, у яких по всій довжині полотна вертикально розташовані шнури, які і збирають цю штору.

Французькі штори зазвичай виготовляють, з атласу, шовку йди іншої тканини з гладкою текстурою.

Іноді використовують вуаль, органзу або тюль різних відтінків, але в основному світлих. Для того щоб складки на шторах були м'які, плавні, тканину, повинна бути еластична. Основною перевагою французьких штор, є те, що вони відмінно поєднуються з класичними портьєрами, доповненими ламбрекенами і китицями. За допомогою лаштунків і шнура, можна регулювати довжину штор, а також кількість складок. Якщо необхідність розуміти штори відсутня, то драпірування можна закріпити наглухо. Такі штори підійдуть для вітальні, спальні або кухні.

Французькі штори можуть бути декоративними або керованими.

До керованих штор відносяться штори, у яких є можливість регулювати їх довжину механічним способом або за допомогою радіокерованого карниза. До декоративних штор відносяться штори, у яких складки зафіксовані.

Спектр використання французьких штор, досить великий. Вони можуть стати прикраса розкішного кабінету, банкетного залу, вітальні, спальні і так далі. В першу чергу французькі штори є невід'ємною частиною шикарного інтер'єру, виконаного в класичному стилі.

 Звичайно ж, такі штори асоціюється у більшості людей з театром, його лаштунками. Досить вишукано французькі штори будуть виглядати в багатих особняках і стильних квартирах. Дуже цікавий варіант, коли кілька вузьких штор нанизуються на один карниз, і при цьому збираються на різну довжину. При такому варіанті додаткові портьєри не застосовуються. Штори, зібрані на різну довжину, доречно впишуться в інтер'єр спальні.

Застосовувати французькі штори можна і для оформлення вікон на кухні або в дитячій. Тут потрібно використовувати спрощений варіант штор, з окантовкою зі строкатої, щільної тканини.