Вибрати правильні штори дуже важливо і варто підійти до цього вибору дуже відповідально. При правильних шторах інтер'єр повинен бути гармонійним, все повинно поєднуватися і колір, і фактура, і малюнки, і багато іншого.

Наведемо приклад, при облаштуванні інтер'єру маленького приміщення, візуально збільшити простір допоможуть штори світлих відтінків. При створенні інтер'єру приміщень з низькими стелями, краще застосувати штори з вертикальними смугами вони збільшать її. При створенні інтер'єру в вузькому приміщенні, але високому, ідеальним варіантом буде застосувати штори з горизонтальними смугами, вони візуально зроблять приміщення нижче і ширше.

Щоб додати приміщенню відчуття прохолоди в кімнаті стоїть повісити штори сірих, фіолетових, і блакитних відтінків. Щоб створити теплий інтер'єр, слід використовувати штори червоних, жовтих, бежевих і теракотових кольорів.

У класичному стилі краще дотримуватися трьох основних кольорів, і на їх основі робити стиль інтер'єру

У виборі штор головне місце відведіть матеріалу, з якого вона зроблена, а саме тканини. Варто пам'ятати, що однотонна штора чудово впишеться в будь-який інтер'єр.

Також не варто забувати про фактуру і колір самої тканини. При виборі штор з малюнком, поєднуйте їх з малюнками на шпалерах або оббивці меблів. Варто уважно ставитися до розміру малюнка і його контурах. При оформленні різних приміщень не варто використовувати різні малюнки, так як це тільки зіпсує інтер'єр. Враховуйте контрастність.

В наші дні представлено багато видів штор - рулонні, штори, римські, гардини, французькі і так далі. Головне уважно поєднуйте штори зі стилем, який ви використовували в створенні інтер'єру. При грамотному виборі штори будуть тільки доповнювати інтер'єр, а не різати очі.

Штори варто підбирати з урахуванням типу приміщення

Для спальні використовуйте щільні штори. Ідеальні забарвлення при цьому такі: золотисті, бежеві або персикові. Вони створюють напівтемрява і відчуття самотності. Чи не застосовуйте занадто яскраві відтінки, вони не доречні в приміщенні для сну.

У вітальні, де збираються всі члени родини, а також запрошені гості, варто також вибирати не помітні штори однотонних кольорів. При цьому так само уважно поставтеся до їх кольоровій гамі, вона повинна відповідати кольору самої кімнати.

Для дитячих доречні яскраві штори з різними малюнками. При цьому теж варто врахувати тематику всього стилю.

Для кухні ідеальним варіантом будуть короткі фіранки і римські штори. При цьому можна застосовувати тканини різної щільності і відтінків.