Краса вашого вікна залежить не тільки від супермодних пластикових вікон (навіть якщо вони і зроблені під дерево). Незавішеного вікно, можливо, і створює відчуття простору, але саме виглядає по-сирітськи, якщо не декороване шторами (важкими чи портьєрами або легким тюлем). Без цього елементу інтер'єру обстановка в кімнаті буде незавершеною.

Особливу витонченість додадуть приміщенню гардини. Вони доречні і в вітальні кімнаті, і в дитячій, і в спальні, і навіть на кухні. Головне - правильно і зі смаком зробити вибір.

Гардини можуть поєднувати в собі функції і портьєр, і тюлевих фіранок

І це завдяки оригінальним тканинам. Для незначного затінення приміщень добре підійдуть тюлеві тканини з вкрапленнями в них лляних вставок. Такі гардини будуть і виглядати повітряно, і відсічуть зайвий сонячне світло. При цьому кімната буде виглядати весело і досить яскраво.

Цікаво виглядають гардини з орнаментом або квітковим малюнком, що містять в собі віконечка-прорізи, через які і проникає в кімнату світло з вулиці.

Також можна зупинити свій вибір на прозорих тюлевих або шовкових тканинах з елементами плісировки. Завдяки «жатой» структурі такої гардини промені сонця заломлюються під різними кутами. І це забезпечує (при прозорості тканини) «ненав'язливе» освітлення. А надає елегантності таким гардинам нашита по нижньому краю бахрома.

На ринку штор з недавніх пір з'явилася новинка - гардини-локшина

Виконані вони з новомодного матеріалу - поліестеру. За порівняння з традиційними тканинами синтетика має ряд переваг: менше забруднюється (відштовхує від себе частинки пилу), легко стирається (іноді навіть досить почистити пилососом), швидко сохне і не запалюється.

Але для того, щоб гардини дійсно гармонійно вписувалися в інтер'єр приміщень, необхідно ретельно підбирати тканини з урахуванням їх фактур і забарвлень. Важливу роль відіграє і фасон обраних вами гардин.

Витончено виглядають гардини в поєднанні з ламбрекенами навіть на кухонному вікні, якщо все витримано в загальному стилі оформлення приміщення.

Для дитячої же кімнати рекомендується додавати до гардин такі елементи, як рюші, волани, зав'язки і банти. При цьому намагайтеся і забарвлення тканини вибирати «грайливих» тонів.

Під стать гардинам слід підбирати і карнизи. Є варіанти кріплення до стіни і до стелі. Другі краще в «низькорослих» квартирах.

А ось при виборі матеріалу карнизів для гардин слід враховувати інтер'єр кімнати

Якщо в приміщенні стоїть солідна дерев'яні меблі, то краще виглядатимуть карнизи дерев'яні (або пластикові, але під дерево). У класичному стилі доречніше будуть карнизи з металу (або імітація оного). Ну, а в модерновому дизайні органічно впишуться пластикові карнизи (колір вибирайте під загальну гаму обстановки).