Поради щодо підбору гардин

Гардинами називаються фіранки довжиною в підлогу і закривають весь простір вікна. Для їх пошиття використовують тонку легку тканину, наприклад, мереживо, органза, тафта, тюль. Гардини можуть бути як однотонними, так і з малюнком. Як правило, забарвлення у гардин виконана в світлих постільних тонах, але бувають і виключення.

Гардіна дуже добре пропускає сонячне світло, тому немає необхідності робити її розсувний. Особливо ефектно виглядають на сонці переливи органзи або тафти. При виборі кольору гардин необхідно враховувати колір портьєр і загальну колірну гамму кімнати. Гардини повинні поєднуватися з портьєрами і з загальним інтер'єрів.

Тюлеві гардини

Якщо у вас невелике приміщення, то тут ідеально підійдуть тюлеві гардини. Вони досить добре пропускають сонячне світло, але при цьому виглядають приватно. Що б тюлеві гардини виглядали більш нарядно, їх доповнюють ламбрекенами. Крім того ламбрекен скроєний місце складання тюлю, що додасть їм закінчений вигляд.

Дуже добре виглядатимуть тюлеві фіранки в поєднання з лляними або ситцевими шторами в клітинку в інтер'єрі сільського стилю. Довгі тюлеві гардини, прикрашені ламбрекенами з дорогої тканини, відмінно впишуться в інтер'єр вітальні або спальні. Для додання спальні романтичного виду, можна використовувати ламбрекени з декоративною обробкою по краю. Приголомшливо виглядають гардини з декількох шарів тюлю, накладених один на одного.

Гардіна, незалежно від стилю і призначення, навішується на тонкий стрижень або еластичний провід. Він кріпиться в ніші вікна. Карниз для ламбрекену встановлюється безпосередньо над вікном. Так як ламбрекен привертає більшою мірою до себе увагу, то карниз для нього потрібно підібрати гарний, вишуканий.

Декілька порад:

  • Якщо ви хочете створити інтер'єр в стилі сільського будинку, то тут дуже гармонійно впишеться тюлева завіса на дверях.
  • Якщо ваші гардини або портьєри виготовлені з дорогих тканин або мережива, то не рекомендується прати їх будинку, краще довіртеся професіоналам.
  • Штори необхідно чистити, хоча б раз на рік. Так як в їх складках накопичується багато пилу, частіше провітрюйте свої гардини, дозволяючи їм розвиватися на вітрі протягом декількох годин.
  • Якщо ви захотіли прикрасити віконний проріз одночасно і тонкої гардиною і щільною шторою, то придбайте дворядний карниз. Якщо ваші гардини або штори багатошарові, то тут підійде трьох або чотирьохрядний карниз.