Класичним стилем давно вже стали дерев'яні карнизи. Вони завжди зручні в застосуванні, елегантні і не старіють. Вони завжди залишаються привабливими. Такі карнизи відмінно поєднуються зі старовинними меблями.

Такі карнизи в основному вибирають виходячи з кольору меблів. Дерев'яні карнизи виготовляються з дерева. Наприклад, для виготовлення карниза підійде дуб, сосна, модрина або бук. Можна зробити ексклюзив з червоного або ебенового дерева, або з тика. У комплекті до карнизу додаються кронштейни, гачки, наконечники. Споживач самостійно може встановити карниз у себе в квартирі. Дерев'яні карнизи бувають двох видів, круглі і плоскі. Перший вид може витримати штори будь-якої тяжкості і є більш практичним. А на стелі або стіну кріпляться плоскі карнизи, які бувають однорядні і багаторядними.

Дерев'яний карниз може бути прикрашений фахівцем, що володіє навичками різьбленням по дереву. Такий підхід надасть карнизу декоративність. Такі карнизи обробляють спеціальними просоченнями для того щоб вони не псувалися.