Деякі рідко звертають особливу увагу на дизайн штор, який грає далеко не останню роль в інтер'єрі житлового приміщення. Правильно обрані штори здатні внести якесь різноманіття, яке буде радувати і голос і душу своїм цікавих і незвичайним рішенням.

Вітальню або зал, найкраще прикрасити шторами, які б були виконані з яскравих і помітних тканин

Такі типи кімнат зазвичай призначені для прийому гостей. Так що життєрадісні тони штор будуть ідеально виглядати в будь-який вітальні або залі. Можна використовувати штори з різними дизайнерськими рішеннями (смужки, квіти, клітинки та інші цікаві геометричні фігури). Також перед вибором штор слід оцінити практичність наявних меблів.

У спальню найкраще підійдуть штори зі спокійним типом забарвлень.

які будуть всім своїм виглядом сприяти релаксації. Важливим момент при виборі штор для спальні, є положення кімнати в співвідношенні сторін світу. Так, до приклади, від великої кількості падаючих сонячних променів, допоможуть позбутися штори з щільного матеріалу. Ну а якщо сонячного світла навпаки не вистачає, тоді таку проблему можуть допомогти виправити штори, які виконані з легкого, повітряного і напівпрозорого матеріалу. Також, при виборі дизайну штор для спальні, чимало значення має розмір приміщення. Якщо вийшло так, що приміщення досить велике, можна не турбуючись вибирати багатошарові типи штор. Непогано, якщо штори поєднуються з іншим текстилем в приміщенні. Наприклад, якщо постаратися, то наволочки для подушок і покривала для ліжок, можна підібрати по стилю штор, а також непогано, якщо вони виконані з того ж матеріалу. Правда, ніхто не забороняє зробити контраст.

Важливим аспектом в приміщенні є і штори для кухні.

Для того, щоб створити вдалий дизайн кімнати, найкраще, щоб зовнішній вигляд, або нагадував, або повністю відповідав зовнішнім виглядом кухні. Мається на увазі такі незамінні речі на кухні, як різні рушники, прихвати, скатертини для столів, подушки для стільців, а також інше оточення кухні. Для такої єдиної дизайнерської композиції, штори краще всього вибирати за ступенем їх щільності, а також забарвленні матеріалу. Своєрідною родзинкою в такому приміщенні як кухня, стануть різні абажури, обшивка яких, будуть відповідати зовнішнім виглядом штор.