В сучасний житлових будівлях сьогодні майже в кожній квартирі є балкон або лоджія. Звичайно, багато організували з цих приміщень якісь "комори", де зберігають всякий непотрібний старий мотлох.

Але можна тільки уявити собі як це приміщення перетворюється в світлу, чисту і затишну кімнатку, де можна посидіти за чашкою кави вранці або проводжати захід вечорами. Для цього спочатку балкон варто привести в порядок, потім - повісити там штори.

На нижніх поверхах штори необхідні хоча б для того щоб приховати все, що відбувається в квартирі від настирливих і цікавих поглядів. Але і на високих поверхах вони далеко не будуть зайвими - хоча б для захисту від сонячних променів в жарку погоду.

Вибір типу фіранок залежить від того, на яку сторону виходять ваші балконні вікна: якщо на південну, то штори потрібно вибирати з щільних тканин, якщо ж на північну - з більш легких, ще й для того щоб кімнатних квітів теж вистачало сонячного світла.

Занадто ускладнювати оформлення штор на балконі різними прикрасами і ламбрекенами не варто, досить буде простих фіранок

Цілком вдалими на балконі будуть штори з такого матеріалу ка бамбук, вони за кольором добре впишуться в інтер'єр всього приміщення. Також добре підійдуть римські або рулонні штори, які можна в будь-який момент підняти або опустити в залежності від бажаного освітлення балкона сонячними променями.

Досить оригінально убудуть виглядати штори, зроблені у вигляді вертикальних смужок, які переміщаються по панелі прикріпленою до стелі. Але оскільки таких панелей зазвичай потрібно кілька, то краще оформляти такі штори на лоджіях.

Краса красою, а практичність у всьому повинна бути на першому місці. По-цьому варто добре продумати які фіранки вішати і як їх оформити щоб вони не заважали відкривати вікна і вам же знаходитися біля відкритого вікна.

Вибираючи колір ваших фіранок, зверніть увагу на те, що штори темних тонів не підійдуть для такого приміщення як балкон або лоджія. Темний колір сам по собі здатний поглинати велику кількість сонячних променів, а в квартирі від цього буде стає ще спекотніше і повітря буде ще важче. І навпаки, при виборі світлих тонів ваші фіранки будуть освіжати приміщення, навіть якщо вони будуть зроблені з щільних тканин.

Важливо також враховувати, що вибираючи колір фіранок на балконі, потрібно орієнтуватися на поєднання їх з кольором штор в кімнаті, з якої виходить балкон. Оскільки балкон являє собою продовження цієї кімнати, ізольоване дверима, то можна собі уявити як на тлі пастельних відтінків в кімнаті через дверне скло буде кидатися в очі яскраві фіранки на балконі. Видовище, напевно, не дуже. По-цьому краще звернути увагу на таку деталь. На балконі краще повісити штори, які будуть на тон світліше тих, які в кімнаті.