Вибір довжини фіранок залежить від багатьох чинників: типу і форми вікна, виду, який з нього відкривається, а також від питань зручності експлуатації. Поговоримо про найбільш використовуваних варіантах.

Довжина до підвіконня

Фіранки подібної довжини ідеально підійдуть для сучасних горизонтальних вікон і для вікон, розташованих в нішах. Простежте, щоб фіранки трохи стосувалися підвіконня - таким чином буде досягнуто максимально приємний естетичний ефект.

Довжина трохи нижче підвіконня

Потрібно бути дуже обережним, оформляючи вікна подібними фіранками. У розсунутому вигляді фіранки будуть виглядати недбало, тому необхідно подбати про відповідну драпіровці, власниках і зав'язках. Якщо під підвіконням розташовані радіатори, бажано, щоб фіранки закінчувалися над ними. Зупиняти вибір на подібній довжині можна тільки за умови, що ви повністю впевнені в своєму естетичному смаку і дизайнерському майстерності.

Довжина до підлоги

Довгі фіранки підійдуть для французьких, арочних і підйомних вікон. Вікна в еркерах також можна оформити фіранками до статі. Бажано, щоб з вікон, оформлених подібним чином, відкривався приємний вигляд. Якщо вікна розташовані так, що тканина від фіранок не потраплятиме під ноги, а приміщення досить просторо - можна навіть дозволити складкам плавно спадати на підлогу. Інакше, довжина повинна бути чітко до поверхні підлоги.