При нинішньому багатому виборі варіантів віконного текстилю, існує кілька стабільно незмінних «класичних» варіантів його довжини.

Довжина «до підвіконня» найкраще підходить для широких кухонних вікон, при цьому обов'язково потрібно залишити проміжок між краєм гардини і підвіконням не менше 1 см.

Для штор довжиною «трохи нижче підвіконня» необхідно використовувати різні варіанти бічних подхватов, щоб додати вікну необхідну привабливість і практичність.

Довжина «до підлоги», а точніше 3-5 см від підлоги - один з найбільш класичних і універсальних варіантів для будь-якого вікна. Крім зовнішнього класичного дизайну, така довжина дуже практична в плані прибирання під вікном.

Довжина «нижче статі» дуже вишуканий варіант, який підходить для просторих віталень, арочних прорізів і французьких вікон. Під цим мається на увазі довжина, на 20-30 см перевищує висоту стіни, в результаті чого гардини елегантними фалдами укладаються на підлогу.

Довжина в стилі «кафе» дуже популярна для кухонь. При цьому на рівні приблизно середини вікна натягується тонкий карниз, що дозволяє сонячному світлу безперешкодно проникати в приміщення через верхню частину вікна, і при цьому кімната виявляється прихованою від поглядів з вулиці.

Для визначення потрібної довжини штори необхідно визначитися з її місцем розташування та функціональністю

Природно, що 3-й варіант навряд чи буде актуальний в кухні, так само як останній - у вітальні або спальні.

Звичайно, краще завмер довжини гардин довірити професіоналам, щоб уникнути неприємних сюрпризів брак тканини в довжину або ширину (особливо при придбанні дорогих варіантів), але якщо необхідно заміряти розміри майбутнього віконного текстилю самостійно, то варто піти таким планом на прикладі виміру універсальної довжини «до підлоги »:

- ширина: ширину встановленого карниза помножити на 2-2,5. У такому варіанті забезпечені красиві складки по всій ширині закритих штор. Якщо карниза ще немає, необхідно заміряти ширину вікна, додати 30 см і помножити отриманий результат на 2;

- довжина: вимірюється від карниза (або його передбачуваної висоти) до необхідного рівня. При цьому варто заміряти вікно з двох сторін, так як стать може бути не зовсім рівним. Залежно від методу підвішування штор довжину міряють так: для петель, зав'язок, люверсів - від карниза, для кілець - від кілець.