Для кого-то штори лише деталь інтер'єру. Вони прикрашають приміщення і створюють в ньому затишок. Насправді вони несуть в собі набагато більше. І простеживши історію їх створення, можна дізнатися для себе багато нового і цікавого.

Коли виникли штори?

На це питання навряд чи можна знайти однозначну відповідь. Швидше за все, це був один з етапів будівництва першого житла, коли людині для захисту приміщення від холоду треба було завісити вхід шкурою тварини. Звичайно, це з великою натяжкою можна було назвати шторами, але саме такі накидки і стали прабатьками сучасних портьєр.

З тих пір, як з'явилися перші ткацькі верстати, шкуру тваринного замінили на щільні тканини. Ними завішували вже не тільки двері, але і вікна. Вважається, що першими до такого рішення прийшли Стародавні єгиптяни. Тут же штори придбали і своє декоративне призначення. З огляду на, що тканини на той момент були досить дорогим товаром, дозволити їх собі могли тільки дуже багаті люди. Але, бажаючи виділитися серед собі подібних, знати прикрашала свої приміщення тканинами з візерунками, малюнками, позолотою. І саме прагнення до розкоші, бажання показати своє багатство, призвело до того, що в будинках за допомогою штор стали прикрашати не тільки вікна і двері, а й інші деталі інтер'єру. Так з'явилися балдахіни, покривала, накидки на подушки.

Штори в Європі

Європейці досить швидко перейняли традицію прикрашати свій будинок за допомогою тканини. Але особливо в цьому досягли успіху греки, які активно використовували тканини для прикраси свого житла. Легкі завіси, щільні портьєри і навіть грубі полотна - тут було доречно все. Як і в Єгипті, знати прагнула до того, щоб якомога яскравіше висловити своє багатство, для чого тканини додатково прикрашалися розпис, тасьмою, бахромою.

Історія виникнення і використання штор

В іншій частині Європи штори, хоча і були популярні, але їх використовували не з таким розмахом. В першу чергу це стосувалося високу ціну на тканини. А в епоху середньовіччя, коли заборони були практично на будь-які надмірності, розкішні штори і зовсім вийшли з моди. Навіть дуже багаті люди намагалися закривати свої вікна за допомогою чогось максимально простого і непривабливого. Ситуація кардинально змінилася в епоху Ренесансу. В цей період з'явилося безліч течій і напрямів, що просто не могло не позначитися на зовнішньому вигляді інтер'єрів. Тепер тканини з'явилися скрізь:

  • на вікнах;
  • на дверях;
  • на стінах.

І все це набуло зовсім інший вид - яскравий, розкішний і часто просто з надмірностями. У цей період для пошиття штор починають використовувати батист, шовк, активно застосовують оксамит. Звичайно, такі тканини були по кишені далеко не кожному. Найчастіше їх використовували в палацах, в будинках найбільш багатих людей.

Трохи пізніше в Європі настав період рококо, де панувала легка стриманість. Штори вже були не просто окремою деталлю, а частиною всього інтер'єру. Вони гармоніювали з іншою обстановкою і були головною лінією дизайну. В цей же період з'являються і карнизи, як невід'ємна деталь оформлення віконних і дверних прорізів. Штори починають драпірувати, укладати, фіксувати - створювати складні і оригінальні композиції.

Сучасні штори - це багатий досвід багатьох поколінь і величезний джерело ідей. І дизайнери із задоволенням користуються всім цим, створюючи цікаві композиції та чудові дизайни для будь-яких стилів і напрямків, присутніх в наших будинках.