Італійські штори

Китайські штори, також, як і італійські були модними в епоху бароко. На відміну від китайських вони повністю не розсуваються. Вони витончено стягуються по діагоналі шнурами до кінців карниза від робочого краю. Місце з'єднання акцентують розеткою (мальтійським хрестом. Бантом або пензлем).

Італійські штори відмінно підходять для високих вікон, вони не перешкоджають світлового потоку. Різні види складок використовують для обробки краю штори. Виконують італійські штори на підкладці, доповнюючи їх бахромою. Для контрасту доповнюються легкої обробкою: тюлем зі світлих тонів: зелений, бежевий, червоний і бордо. Стиль бароко. який повільно перейшов в стиль рококо, став знаменуватися в шторної моді під назвою французька штора. Це епоха правління Людовика XIV. Декоративно прикрашалися будуари, інтимні кімнати. Виникають високі балдахіни, які виткані золотом, а потім затягуються драпіруванням стіни спальні. У всьому присутній ефект театральності. З цієї епохи прийшла до нас фасон французької штори.

Французькі штори дуже добре виглядатимуть як невід'ємний елемент класичного інтер'єру.

Ці штори створюють враження в театрі атмосферу благоговіння і урочистості. Через строгості і класичності виходять рівні, пишні, спадаючі і напівкруглі складки тканини, які зібрані по всій поверхні хвилеподібними, вертикальними стовпцями. Урочистістю і розкішшю підкреслюється враження від однотонного шовку з атласним переливом. Для пошиття штор можуть застосовуватися органза, вуаль або поліестер. Щоб додати розкішний шик заміського будинку або стильною квартири доречні елегантні складки французьких штор.

Французька штора підходить для всіх інтер'єрів, навіть для холу.

Добре і стильно виглядають французькі штори в спальні і в вітальні. Залежно від фактури, забарвлення і малюнка, а також від смаку, який ефект вироблятимуть штори. Для шику використовуються французькі штори світлих тонів в спальні або вітальні. Чудово прикрасять кухню, зшиті з натуральних тканин з кокетливим малюнком. Строкаті або яскраві, мають клітку або квіткові мотиви. прикрасять дитячу кімнату. Велика кількість складок і легкість додадуть особливу привабливість французьким шторам. Маючи зовнішню складність, французькі штори можна зшити самостійно. для цього береться ширина тканини, яка ширше вікна в півтора рази, а довжина вдвічі перевищує висоту. Хвилеподібні складки зібрані за допомогою шнурів і ниток. Для дитячої або кухні можна зверху зібрати складки, а по вертикалі, зробити складки і нашити контрастну тасьму або стрічку. Знизу звисаючі кінці зав'язати вузликами або бантами. Для цих цілей підійдуть однотонні, строкаті або нещільні тканини. Стрічки повинні поєднуватися з тканиною за кольором і бути стильним акцентом.

Існує ще один варіант для французької штори - це спальня. Штора виглядає як штора різної висоти. По ній драпіруються складки по всій довжині штори, а по поверху і по середині вільно. Ефектність такої штори надає тканину однотонна і трохи прозора. Французька штора може бути на вікні самостійним елементом, а можуть бути доповненням портьєрами або ламбрекеном. За допомогою куліси і шнура регулюється довжина штори і кількість складок. Наглухо закріплюється драпірування, щоб часто вже не піднімати штору. Рекомендується використовувати для французької штори напівпрозорі тони. Для широких вікон вішаються 2-3 вузькі французькі штори і, зібравши їх так, щоб вони мали різну довжину. Це були варіанти французьких штор, які або мають театральність і помпезність, або актуальною або модною.