Щоб кімната виглядала красиво, всі її компоненти повинні бути підібрані правильно і виглядати гармонійно. Вибирати штори для вікон - це те ж саме, що вибирати рамку для картини.

У старі часи штори використовували для того, щоб вуличний пил не потрапляла додому, а також для захисту від світла сонця і сторонніх поглядів. Тому аж до наших днів штори на вікнах істотно розрізняються як по щільності, так і по виконанню. Для літа найкраще буде використовувати легкі і красиві штори, взимку ж підійдуть більш щільні і важкі тканини. З точки зору гігієни, штори найкраще міняти кожен сезон, тому що вони сильно просочуються домашньої і вуличним пилом.

Для літа підійдуть штори з екологічного матеріалу: шовк, льон або бавовна.

Краще використовувати зовсім легкі і практично прозорі типи тканин. З точки зору моди, найкращим виборів стало б придбання штор обрамлених стеклярусом або ж стразами, а також підійшли б легкі штори з мереживами. Коли будите вибирати кольору для літніх штор, радимо зупинитися на постільних тонах і світлих відтінках, таких як світло-салатові, гірчично-жовті відтінки, красиво виглядатимуть штори кольору сірого перлів і аквамарина. Але використання тільки тканин не завжди достатньо для того щоб кімната придбала красивий і стильний вигляд. Можна відтінити штори, використовуючи металізовану стрічку з різних матеріалів.

При виборі обрамлення для вікон потрібно звернути свою увагу на колір шпалер і статі у вашій квартирі, а також на стиль меблів. В одній і тій же кімнаті не варто використовувати безліч тканин різного кольору. Це буде виглядати недоладно. Але й надто спокійна колірна гамма буде виглядати гнітюче. Найкраще її розбавити індивідуальною обробкою, орнаментами або вишивками.

У літню пору красиво виглядатимуть римські штори зі світлої легкої тканини. Коли їх розгортають, вони стають спокійнішими і гладкими полотнами, які можна підняти вгору, використовуючи мотузяне управління. При виборі штор в кімнату, яку постійно висвітлює сонце, потрібно пам'ятати про те, що деякі типи тканинних штор можуть вигоряти від впливу прямих сонячних променів.