Якщо дуже хочеться змінити інтер'єр, а витрачатися на тривалий і дорогий ремонт немає бажання, досить поміняти лише одну маленьку деталь: штори і тюль.

Щоб не помилитися з розміром тюлі, необхідно правильно заміряти довжину і ширину полотен. Найчастіше полотно береться в два рази ширше, ніж готовий виріб. Наприклад, якщо ширина вікна 1,5 м, то ширина тюлевою тканини повинна бути шириною 3м (плюс на підшивку по краях близько 6 см). Можна брати полотно і в 2,5 рази ширше, все залежить від уподобань.

Якщо ж ви хочете придбати штори з люверсами (кільця на тканині, через які пропускається багет), відміряти ширину тканини потрібно мінімум в 1,5 рази більше, ніж ширина вікна. Люверси же можна придбати в ательє з пошиття штор, там же їх можна і пробити.

Що стосується довжини, тут немає стандартів. Тюль може бути на 2 - 4 см. Вище рівня підлоги, а може бути і до підвіконня, або ж збиратися на потрібну довжину, як французькі штори.

З портьєрами така ж історія. Вони можуть бути до підлоги, можуть бути на пару сантиметрів вище нього, і навіть стелилися по підлозі сантиметрів на 20 можуть бути.

Формула розрахунку довжини тюлі та штор така: висоти стель мінус ширина карниза і мінус довжина по низу. Після розрахунків підрізав штори по довжині. Готово!