Питання правильного оформлення і установки штор турбує людей з недавніх часів. Бажання людей все вдосконалювати буде постійно актуальним не тільки для поліпшення дизайну, але і для максимальної економії дорогоцінного тепла в кожному будинку.

Дивлячись на штори крізь призму економії тепла, можна впевнено сказати, що найбільш оптимальний варіант для цього - установка фіранок для віконного отвору в підвішеному вигляді. Все це робиться з метою ідеальної раціональності, адже, якщо ваші батареї опалення будуть закриті за допомогою щільних штор, для такої ділянки істотно підвищиться температура, а це буквально змусить ваші вікна дуже інтенсивно передавати дороге тепло вулиці. Щоб уникнути цього, навіть установка штор повинна враховувати ризик виникнення подібних ситуація.

У разі закриття опалювального елемента, як основного джерела тепла в приміщенні, за допомогою закритої штори, можна в окремих випадках проявити подвійну нераціональність. Ефективність опалення для кімнати при цьому може знизитися до позначки 50-70%. Даний показник безпосередньо залежить безпосередньо від рівня щільності тканинного матеріалу самих штор.

Таким чином, наявність довгих і щільних штор в зимовий період цілком бажано залишати в повністю розсунутому їх розташуванні. Та й взагалі, фахівці в даній області рекомендують їх замінювати на більш прийнятний зимовий варіант штор, що не закриватиме батареї вашого опалення.

Бувають також часті ситуації, коли повішені штори мають ще більший негативний вплив на тепловіддачу батареї. При підвішеному становищі прямо над самим радіатором або батареєю опалення, штори здатні, як би розсікати тепловий потік на дві половинки. При цьому вони також закривають частину відданого батареєю тепла в невеликому просторі при стіні за шторою і знову-таки, даним процесом, збільшують втрати тепла в сторону вулиці.

Щоб ви знали, встановлені в отворі або ж безпосередньо на поверхні вікна, жалюзі, а також ролети, ефективно служать не тільки в літню пору, а й взимку. При цьому вони виконують важливу роль, як додатковий екран, що здатний захищати приміщення від проходження холодного повітря з вікон і від розтрати теплого повітря з кімнати.