У питанні ремонту квартири досить часто не звертають увагу на те, як будуть кріпитися штори на вікна. Це необхідно продумати ще до початку ремонту, якщо це не стосується забарвлення. Якщо ви вибираєте досить щільні важкі штори або ж легкі, потрібно передбачити можливості їх драпірування.

Підхоплення для штор ідеально забезпечують красиву драпіровку. Підхоплення можна виготовити самостійно за допомогою різних технік: плетіння з бісеру, пошив з тканини або шкіри, в'язання спицями або ж гачком. Також підхоплення можуть бути різної форми. Для того, щоб обзавестися ними, необов'язково купувати в магазині, можна адже зробити їх самостійно з підручних матеріалів.

Для штор різних видів можна підібрати відповідні підхоплення, які будуть поєднуватися з ними по стилю і виглядати дуже гармонійно. Для штор з органзи або шовку можна пов'язати підхоплення з мережива, при цьому їх ширина залежить тільки від ваших власних умінь, а ширина повинна бути не менше 50 см. Колірна гамма вибирається відповідно кольору тканини. Підхоплення для штор можна зробити практично з будь-яких дрібниць, наявних у вас вдома: підійдуть намиста, дитячі іграшки, картинки, гудзики, дроту.

Але в будь-якому випадку потрібен елемент для підтримки підхоплення. Для цього на стіні на висоті близько одного метра встановлюється пластмасовий або металевий гачок, за який і буде чіплятися підхоплення, одягнений на штору. Також це може бути спеціальна розетка, куплена в будь-якому магазині тканин. Виробники пропонують багато видів розеток з пластмаси, дерева і металу. Для більш важких і щільних штор підхоплення повинен бути міцнішим і ґрунтовним. Зробити його можна з шматка штори, а прикрасити незвичайними кистями, квітами або тасьмою.

У будь-якому випадку, такий елемент декору, як підхоплення для штор, додасть інтер'єру особливу виразність і неординарність.