На першому етапі вам варто визначитися: чи дійсно ви збираєтеся це зробити самостійно. Так, безсумнівно, встановити люверси на штори самим - цілком реально і просто, але, з іншого боку, адже це стільки терпіння треба і старанності, і знань.

При установці люверсов на штори є свої плюси і мінуси. Тому подумайте, чи є сенс вам це робити. Зважилися? Тоді вперед!

Позитивні моменти установки люверсів на штори:

  1. Якщо ви доведете справу до логічного завершення, то ви будете мати нові штори, і при цьому абсолютно нікому не доведеться платити за виконану роботу;
  2. Навчитися чогось нового - завжди приємно.

Мінуси установки люверсів полягає в пошуку потрібних матеріалів, необхідність розрахувати схему установки і вручну багато вирізати отворів. І найголовніший недолік процесу - ризик псування матеріалу.

Люверси розрізняються за типом матеріалу, з якого вони будуть виготовлені, а також за формою (фігурні і круглі люверси), забарвленням люверси і по діаметру отворів. Безпосередньо люверса вибирається під колір матеріалу штори і її моделі. Враховуйте діаметр карниза, на якому люверса буде кріпитися. Найбільш часто вибирають люверси в тон меблів або колір карниза. Для того щоб акцентувати увагу варто вибрати фігурні люверси. Так, наприклад, можна для дитячої кімнати вибрати люверси в формі маленьких дельфінчиків.

Діаметр самої люверси обов'язково повинен бути на півтора сантиметра більше діаметра карниза.

В іншому випадку штора буде погано переміщатися, а люверси будуть застрявати. Що стосується матеріалу для люверси, то найбільш практичні в застосуванні - пластмасові. Вони тихі в переміщенні штори по карнизу і при цьому сам карниз не дряпають. При пранні штори люверса не іржавіє, а, значить, і штори не забруднить в майбутньому. Крім того пластикові люверси досить легко самим встановити на штори, тоді як для металевих люверс буде потрібно спеціальний прес.

Придбати для штор люверси можна в будь-якому спеціалізованому магазині, де продаються тканини або штори і аксесуари для них. У сучасному світі інтернету люверси можна замовити з доставкою додому.

Скільки ж люверс потрібно встановити на штору?

Для того щоб штори і її обидва краї були спрямовані в бік вікна потрібно встановити парна кількість люверс. При непарній кількості люверс: краю штор будуть спрямовані в різні боки, і виглядати це буде не ергономічно. Найбільш приємне відстань між шторами приблизно 16-18 сантиметрів. Якщо ж відстань буде більше 22 сантиметрів, то складки на шторах будуть виглядати безглуздо. Те ж саме буде і при відстані між люверсами в 15 сантиметрів. Перша люверса встановлюється з розрахунку: від краю штори до центру отвору люверси відстань становить приблизно 7 сантиметрів. Тут варто враховувати товщину тканини. Якщо люверс потрапить на боковину підгину штори, то вона просто не закриється. Якщо ж відстань буде занадто великим, то штора буде не красиво згинатися.

При установці люверсов вам буде потрібно також дублюючий матеріал, щоб зміцнити верх штори.

Це необхідно для того, щоб люверс щільно тримався при зміщенні тканини штори. При укріпленому верху штора легше драпірується, а складки вийдуть найбільш чіткими. Тому поверх штори встановлюється спеціальна люверсной стрічка. Її ширину підібрати можна також з урахуванням моделі штори і товщини тканини. Продається в спеціалізованому магазині штор і аксесуарів для них.

Після установки люверс на ваші штори можна приступати до розміщення штори на карнизі і драпіровці самої штори. Кінцевий результат завжди радує.