Одними з архіважливих складових, що беруть участь в ставленні тони інтер'єру і створенні настрою в приміщенні, є штори. Перед тим як вибирати цей настільки важливий аксесуар, рекомендується проконсультуватися з професіоналами, наприклад, в будь-студії штор.

Якщо ж такої можливості немає, слід дізнатися про основні помилки, що здійснюються покупцями при виборі штор для декорування вікон для того чи іншого інтер'єру. Це допоможе вам уникнути подібних помилок, коли ви займетеся прикрасою своїх вікон.

Неправильно підібрана тканина

Певний вид і стиль портьєр передбачає використання правильно підібраних штор. Так, легка органза не дозволить досягти ідеальних складок, характерних класичним шторам.

Адже палацова класика має на увазі застосування оксамиту або парчі. Крім того, штори повинні бути виконані з якісної тканини, не вигоряє на сонці, легко піддається чищенню і не втрачає після цього свого виду.

Штори невдало підібраного кольору

Темний декор на вікнах оптично зменшує кімнату, тому вибирати його для невеликих приміщень не бажано. І навпаки, світлим шторам вдається візуально розширювати простір. Крім цього, вибирати штори слід з урахуванням базового колірного рішення інтер'єру. Бажано, щоб штори

не зливалися з кольором стіновий обробки та інших елементів інтер'єру, а контрастували з усім цим або вдало відтіняли.

Штори, які не відповідають за стилем загальної концепції дизайну приміщення

Модерністський оформлення інтер'єру передбачає використання витончених італійських або елегантних австрійських штор. При виборі віконного декору для традиційного класичного інтер'єру краще зупинятися на традиційних портьєрах або римських шторах.

Вікна в інтер'єрі кантрі рекомендується декорувати шторами з натурального текстилю, на зав'язках.

Вибираючи штори, не потрібно гнатися за дешевизною.

Адже штори - елемент інтер'єру, не тільки створює певний настрій в приміщенні, але і свідчить про ваш статус і рівень достатку. Крім того, синтетика на вікнах може дисонувати з дизайном кімнати і зіпсувати загальне враження від неї.

Незабезпечення належного догляду за шторами

Проникаюча в волокна і накопичується в них бруд і пил надзвичайно згубна для штор - догляд за портьєрами на увазі своєчасну чистку при дотриманні рекомендацій, запропонованих виробником. Деякі ж споживачі їх ігнорують, наприклад, полоще дорогі портьєри майже годину в гарячій воді, при тому, що для таких виробів рекомендований виключно щадний

режим. Зрозуміло, такі штори вже скоро набудуть вид незрозумілого вигляду полотнища, назавжди втратив форму.