Сучасна промисловість виробляє безліч різноманітних типів карнизів: вони можуть бути виконані як у вигляді покритих пластмасою легких телескопічних металевих штанг, так і у вигляді забарвлених металевих планок, можуть бути оснащені набором прихованих гачків або регулювальних шнурів, бути спеціально пристосованими для штор з ламбрекеном.

Потреба в додатковому кронштейні під карниз або штангу виникає в разі, коли штори широкі і важкі. Тоді він кращий навіть для вузького вікна. Навряд чи струна або планка обірветься, проте з часом вона поступово прогнеться під вагою тканини.

Карнизи зі штангою

Штанга карниза може бути знімною і незнімної.

Коли мова йде про знімною штанзі, кільця для кріплення штор пришивають до полотнищам, в разі, якщо штанга незнімна - кільця на неї надягають заздалегідь і використовуються спеціальні затиски для навішування полотнищ.

Карнизи-струни

Карнизи-струни підійдуть для легких фіранок. Вони бувають одинарними і подвійними. Також це можуть бути карнизи з вбудованою шнурової системою розсування завіс.

Залежно від кольору меблів або кольору завіс вибирається відтінок дерев'яного карниза або штанги. З дерев'яним карнизом добре виглядають дерев'яні ж кільця, використовувати металеві або пластмасові не рекомендується. Власне, це справедливо і для інших матеріалів - кільця і ​​гачки повинні бути виготовлені з того ж матеріалу, що і карниз, щоб не кидатися в очі і не створювати дисгармонії в інтер'єрі.

Ковані карнизи

Розкішно виглядають ковані карнизи, виконані на замовлення, адже речі ручної роботи завжди надавали інтер'єру індивідуальність і теплу неповторну атмосферу. У той же час їх ціна в даному випадку цілком порівнянна з ціною вітіюватого, але серійного карниза. Форма кованого карниза може бути найпростішою, популярний варіант - грубий залізний прут чорного кольору, що гармонує практично з будь-якою тканиною.

Оригінальніше виглядають штанги художньої ковки з Флерон (набалдашниками), але і вартість їх, як правило, вище, ніж вартість простих кованих карнизів або карнизів фабричного виробництва.