За часів неймовірного різноманіття фасонів, моделей і стилів декору вікон простій людині воістину складно розібратися в цьому питанні самостійно. Для найкращого вибору бажано звертатися до професіоналів. Якщо ви все ж хочете вирішити це питання самостійно, вам слід дізнатися більше інформації.

При виборі фасону і кольору необхідно враховувати стиль і призначення приміщення, а також розміри вікон і освітлення. Дизайн штор може бути різним, але найголовніше правило - це гармонія із загальним інтер'єром квартири.

Якщо вікна розташовані на сонячній стороні, то вам знадобляться портьєри, якщо на тіньовій, то буде цілком достатньо тюлю або органзи. Штори є свого роду «одягом для вікон», так як з їх допомогою ми закриваємося від цікавих очей і в той же час створюємо свій неповторний затишок в домі.

Отже, давайте розглянемо докладніше кілька основних фасонів штор.

  • Прихильникам спокою і порядку підійде класичний варіант. У цьому випадку буде дуже важливо, з якої тканини вони зшиті. Матеріал слід вибирати незвичайної вичинки, фактури і малюнка. Класичні штори добре виглядають з ламбрекенами, це - верхні, виготовлені окремо частини штори, розташовані прямо під карнизом. Ламбрекени можуть повторювати силует деталі меблів, наприклад елемент декору шафи або спинки ліжка.
  • До класики також відносяться і французькі штори. Як правило, вони асоціюються з культурними та політичними установами. Вони являють собою секції з рівних складок тканини, драпірованих півколом. Для них використовують шовк або тюль світлих тонів. Вони відмінно підходять до класичних портьєр з ламбрекенами.
  • Однією з популярних і модних новинок є римські штори. Вони схожі на французькі штори, а також на жалюзі одночасно, тільки вони зшиті з прямого полотна тканини, розділеного на рівні секції. У кожній секції для обмеження і фіксації вшиті міцні горизонтальні пластини. Вони піднімаються аналогічно горизонтальним жалюзі за шнур вручну. Вони практичні, сучасні та зручні. Для них не існує ніяких обмежень у виборі тканини.
  • Одним зі свіжих віянь моди є австралійські штори. Вони є своєрідним «гібридом» римських і французьких. Візуально вони дуже схожі на французькі, різниця лише в тому, що австралійські штори в опущеному положенні рівні, а французькі завжди з воланами. Схожість з римськими шторами проявляється в механізмі підйому і опускання. При виборі матерії віддавайте перевагу м'яким, драпіруються тканин. Такі завіси будуть мило і ніжно виглядатимуть на невеликих вікнах, наприклад, в дитячій або на кухні.
  • Японські штори виглядають як екран або ширма. Вони складаються з декількох полотнищ тканини і переміщаються по вікну, як панель. Штори жорстко зафіксовані зверху і знизу, і завдяки цьому вони тримають форму і не складаються. Ширми чудово виглядають на великих і просторих вікнах. Японські панелі, так їх називають, дають великий простір для творчості при виборі тканини і малюнка. Матеріал може бути і легким, і щільним. Що стосується малюнка, головна умова, він повинен бути не дуже широким, так як ширина самих панелей невелика. Тут буде доречним східний орнамент, ієрогліфи або арабська в'язь. З найсучасніших і сміливих варіантів можна запропонувати абстрактний або шаховий малюнок. Японські штори чудово впишуться в сучасний інтер'єр. Вони підійдуть любителям авангарду і мінімалізму.

Бажаємо вам зробити свій неповторний вибір і насолодитися результатом своєї творчості!