Всесвітньо відомі дизайнери останнім часом приділяють все більше уваги міжкімнатних штор. Найяскравіші і вдалі приклади таких штор належать до так званого японського стилю. Інші назви міжкімнатних штор - панельні і екранні.

Саме такі елементи декору вважаються стильним і, одночасно, лаконічним рішенням для розмежування внутрішнього простору кімнати або офісу.

Міжкімнатні штори можуть бути зроблені з одного або декількох нерозрізаних полотен, які не складаються, а пересуваються убік як панель або великий екран.

Межкомнтание штори

Бувають також штори, що працюють за принципом вузьких жалюзі, але вони не так популярні останнім часом. Знизу і зверху робочих полотен штори кріпляться жорсткі вставки, що не дозволяють їм складатися. Подібні міжкімнатні штори використовують в оформленні великих дверних прорізів, а іноді для великих вікон. Головне ж їх застосування доводиться на розмежування приміщень на зони або окремі кімнати. Також японські штори будуть відмінним рішенням для оформлення квартири або будинку в мінімалістичному стилі.

Ви ніколи не пошкодуєте, якщо оберете міжкімнатні штори як екзотичний або просто яскравий елемент дизайну для вашого будинку. Такі інтер'єрні елементи завжди роблять приміщення більш барвистим і сучасним, що виглядає більш дорого. Японські штори, що застосовуються, як міжкімнатні перегородки, можна доповнити гармонійними віконними ширмами або замінити ними застарілі і незручні двері. Принцип роботи конструкції таких шторок нагадує жалюзі: смуги тканини різних розмірів закріплюють в касетах. Управляються такі перегородки шляхом маніпуляцій зі шнуром. Міцний спеціальний шнур дозволяє зібрати штори з одного вигідно що виглядає боку або ви можете зібрати їх симетрично з двох сторін міжкімнатного отвору або вікна. В даний час якісні міжкімнатні штори, які потрібно збирати або регулювати, оснащені пультом дистанційного керування.

Матеріали, які використовуються для виготовлення міжкімнатних штор, можуть бути різноманітні: тканина, пластик, дерево або навіть метал. Наприклад, для японських штор все тканини підбираються тільки з натуральних матеріалів, що не роблять негативного впливу на організм людини. Це можуть бути льон або спеціально оброблений бавовна. Часто в одній шторі змішано кілька різних матеріалів. Вишуканий вид мають міжкімнатні штори, що поєднують в собі легкі ковзаючі і важкі грубі тканини. Як важких матеріалів іноді використовують соломку або бамбук у вигляді смужок, панелей та природних шматків рослини.

Використання міжкімнатних штор в інтер'єрі дозволяє не тільки розмежувати великий простір, але і збільшити маленьке.

З розумом підібрані елементи декору та меблі на додаток до штор, здатні розширити робочий простір будь-якого приміщення від 20 до 80см. Японські штори дуже рідко кріплять на вікна, в основному їх використовують для заміни незручних дверей і, звичайно ж, стін; для маскування непривабливих ніш або робочих куточків.

Вибираючи міжкімнатні штори, завжди необхідно відповісти на три основні питання: який загальний дизайн ваших приміщень, скільки можна витратити грошей і яким матеріалами потрібно віддати перевагу? Коли ці прості питання будуть вирішені, міжкімнатні штори стануть унікальним і екзотичним елементом вашого будинку на довгі роки.