Штори - та деталь, яка надає інтер'єру доглянутість і житловий вигляд. Їх відсутність навпаки, робить приміщення недбалим, кинутим і не завжди затишним. І це не кажучи про основну їх функції - захисту від сонця, яке часом буває надмірно нав'язливим.

Тому і до вибору штор потрібно поставитися з відповідною серйозністю, тим більше, що вибір чекає непростий.

Магазинні полиці повні продукції всіх можливих форм, матеріалів, кольорів, і тим складніше знайти серед них ті єдині, які ідеально підійдуть для прикраси вікна.

Штори - це той предмет інтер'єру, який повинен об'єднувати загальні декоративні настрою - оформлення приміщення, дизайн меблів і вікон, виступати своєрідною сполучною ланкою між різними складовими кімнати.

Якщо вікно знаходиться на сонячній стороні і промені небесного світила невтомно б'ють по очах більшу частину дня, краще придбати штори з світлонепроникним ефектом. Крім того, в приміщеннях, що не випробовують недоліку в освітленості, можна повісити штори холодних кольорів, не ризикуючи втратити атмосферу домашнього тепла і затишку.

Якщо в оформленні приміщення, навпаки, панують насичені темні тони - позбавити його від похмурого вигляду допоможуть світлі, легкі штори.

Тканина, з якої створені штори, не має принципового значення, і може бути будь-хто. Останнім часом визнання отримали штори з рельєфною текстурою, вони виглядають дуже стильно і оригінально незалежно від навколишнього оточення.

Далі слід враховувати і специфіку приміщення. Для спальні можна дозволити собі декоративні надмірності у вигляді квіточок, стрічок, мережив і інших рукоділля.

Штори для вітальні або робочого кабінету припускають велику строгість і стриманість в декорі.

Яким би не був ваш інтер'єр, ви маєте право вибирати штори, які подобаються, і які будуть день у день радувати вас своєю присутністю. Решта - не настільки важливо.