У сучасному дизайні вікон все частіше застосовують нестандартні рішення. І поряд з традиційними і більш звичними оку шторами Портьєрні типу застосовують сучасні новинки творчого дизайну інтер'єру.

Все частіше стали відмовлятися від щільних штор, що заважають проникненню в кімнату природного освітлення. А все тому, що знайшли їм гарну альтернативу - жалюзі (в вертикальному і горизонтальному виконанні).

Дизайнери пішли далі, взявши за основу саме горизонтальні жалюзі, і створили штори-плісе

На тонкі пластини-профілі нашивається тканину, яка не дає відблисків. Спеціальна система збирання дозволяє зібрати штору-плісе в досить щільні складки, не видимі на склі. Кріпити дані штори можна в будь-якому положенні: на стіні, в отворі вікна, безпосередньо на рамі. При бажанні можна також встановити плісе варіанту «день-ніч», де застосовується два види тканин (для сонячного і місячного освітлення).

 

Ще один оригінальний вид штор - серпанок

Представляють вони собою спадаючий вертикально каскад мотузок, виконаних з різних за фактурою ниток. Нитяні штори мають різноманітний колірний спектр. Від товщини мотузок залежить щільність штори. Але, в будь-якому випадку, мотузкова штора здатна створити необхідну затененность приміщення, при цьому забезпечуючи достатній рух свіжого повітря. Але все ж серпанок - більше декоративний елемент оформлення вікна, ніж функціональний.

Ще один вид східної екзотики в дизайні - бамбукові штори

Виконані вони з з'єднаних між собою і горизонтально розташованих бамбукових планок, що мають різне колірне рішення. У розгорнутому вигляді дані штори забезпечують хороший захист кімнати від надмірно яскравого сонця. А незначні простору між планками дають можливість повітрю нормально циркулювати. Піднімаються бамбукові штори за допомогою кордової системи, збираючись в рулон.

По всій видимості, саме вони і стали прообразом сучасних горизонтальних жалюзі, що мають вже більш сучасну систему збирання (і повороту) планок. Повертаючи планки в жалюзі під певним кутом, можна регулювати потік сонячного світла, що проникає в кімнату. Щоб відкрити доступ до вікна, жалюзі легко збираються в щільну «гармошку» (а не в рулон, як бамбукові штори) і закріплюються під карнизом.