Практично в будь-якому будинку або квартирі існує вітальня кімната, де господарі приймають гостей. Саме вона представляє весь будинок і його господарів - можна сказати, що це обличчя будинку.

Тому вітальню кімнату завжди намагаються облаштувати якомога естетичніше і индивидуальнее. Одне з важливих місць в дизайні інтер'єру займають штори. Правильно підібрані штори здатні надати обстановці затишок і стиль, в буквальному сенсі слова змусити вітальню кімнату заграти новими фарбами.

Вітальні кімнаті можуть підійти будь-які штори

Штори у вітальні можуть відрізнятися відтінком або текстурою, відрізнятися видами пошиття і вивішуванням у вікні. Як прийнято вважати, класичним варіантом є прикритий ламбрекеном або якимось декораційних прикрасою карниз і розташовані вертикально полотнища фіранок з обох сторін. Найчастіше вони йдуть парою, хоча зустрічаються варіанти, де полотно розташовується тільки з одного боку або ж по дві з кожної.

Якщо ви вирішили скористатися шторами з щільного матеріалу, до них можна додати тюль

Тюль може бути білою або різнокольоровою, і відрізнятися не тільки відтінками, але і структурою - володіти малюнками різної форми, наприклад, або сіточкою або пухирцями.

Так чи інакше, найбільша кількість стилів для штор придумуються і створюються для денного і вечірнього способу виконання. Наведемо як приклад денний виконання штор - його основу становитимуть розкриті полотнища і повішена від краю до краю стіни тюль.

При виконанні в старому стилі основа полягає в тому, що шторами зайнято весь вільний простір від підлоги до стелі і між протилежними стінами. Штори закриваються при настанні ночі; вранці, щоб в приміщення міг вільно проникати денне світло, штори відкриваються знову. Колись були дуже популярні такі декоративні елементи, як дзвіночки і пензлика. Їх використовували, по-перше, щоб збільшити невелике приміщення візуально, а по-друге, щоб заховати батареї.

Згадаймо про ламбрекенах

Зараз думки на їх рахунок розходяться. Існують ті, хто охоче використовує ламбрекени, є і такі, хто рішуче відмовляється від них, зовсім не використовуючи в якості елемента композиції. В одній з найбільш поширених на сьогоднішній день композицій використовуються два розташованих вертикально полотнища, або ж різновид ламбрекен з вирізаними пістонами, оздобленими по краях пензликами і бахромою з оксамиту. Тут важливий крій вертикального полотна - воно скроєне по косій нитці.