Всі знають, як традиційно виглядають штори в більшості наших квартир. Однак сучасна мода диктує свої закони. Одним з таких нововведень є панельні штори.

Цей вид штор прийшов до нас з Японії і щільно увійшов в тенденції оформлення сучасного інтер'єру. Панельні або екранні штори є характерною рисою японського стилю. Вони підійдуть любителям мінімалізму і лаконічності в інтер'єрі. Екранні штори підійдуть як для оформлення квартири, так і для приватного будинку. Їх незаперечним плюсом є те, що вони прекрасно поєднуються з авангардної меблями, яка виглядала б безглуздо з класичними тюлевимі.

Кожен екран панельних штор повністю відокремлений від інших завдяки системі багаторядних карнизів, і може рухатися по горизонталі в обидва боки

Незважаючи на це, загальний вигляд екрану ідеально рівний, адже знизу завжди є обважнювачі, які розгладжують полотно екрану. З такими шторами у вас ніколи не виникне проблем складок і нерівностей. Однак не варто плутати японські панелі з рулонними шторами. Екрани не змотуються в рулон - вони завжди розгорнуті.

Абсолютно будь-яка тканина може стати матеріалом для таких штор

У відповідності зі своїм інтер'єром ви можете підібрати тканину, через яку буде проникати сонячне світло. А може, вам подобається повна темрява? Для екранних штор підійдуть і щільні матерії. Якщо ж ви любите змішувати фактури, то можливий і варіант з комбінації, наприклад, світлих і темних матеріалів, прозорих і щільних тканин - все залежить тільки від ваших смаків і побажань. Однак більшість поціновувачів японського стилю вважають за краще натуральні тканини: льон, бавовна, шовк або прядиво.

Ці панелі підійдуть для просторих приміщень з малою кількістю меблів. Якщо ж у вас низькі стелі і маленькі кімнати, краще відмовитися від цього варіанту. У мініатюрних приміщеннях японські штори будуть виглядати безглуздо. Те ж саме стосується і розміру самих вікон. Чим більше вікно, тим більш виграшно виглядатиме панельна штора. Зали, вітальні, приймальні - ось ідеальні приміщення для використання екранів. Найцікавіше, що за допомогою панелей можна не тільки декорувати вікно, але і розділити кімнату на два сегменти, як це традиційно робиться в Японії.

Не варто думати, що японські штори підкреслять тільки інтер'єр, строго витриманий в мінімалістичному, суто японському, стилі. Поекспериментувавши з фактурою тканини і кольором, ви зможете підібрати варіант штор, який підходить саме вам.