Штори повинні гармоніювати із загальним інтер'єром кімнати.

Веселі фіранки в сільському стилі виглядають, щонайменше, безглуздо в інтер'єрі розкішної вітальні. Звичайно, штори повинні приносити в приміщення красу і гармонію, але в, то, же час вони повинні бути досить функціональними і підкреслювати достоїнства приміщення. Вибираючи в широкому асортименті товару, обов'язково зверніть увагу на кілька важливих аспектів.

Колір штор підбирайте відповідно до загальної колірної гами кімнати.

Якщо ваші вікна виходять на північ, віддавайте перевагу тканинам теплих тонів: помаранчевим, персиковим, золотистим вони візуально заповнять недолік сонячного світла. Холодні тони, навпаки, створять в кімнаті відчуття прохолоди. Ніколи не вибирайте штори в тон до шпалер. Вони повинні бути трохи темніше або світліше, ніж стіни, інакше все зіллється воєдино, а приміщення стане однотонним і нудним. У кімнаті з білими стінами добре виглядати штори з рослинним малюнком. Для кімнати з шпалерами без малюнка підбирайте штори з візерунком. До шпалер з візерунком підійдуть однотонні штори, витримані у відповідній кольоровій гамі. Строкаті шпалери яскравих тонів можна врівноважити шторами білого або кремового кольору. Для спальні не рекомендується вибирати тканини яскравих забарвлень, вони викликають напругу і не дозволяють повноцінно відпочити після робочого дня. Для маленької кімнати не варто вибирати штори з великим малюнком, вони невигідно підкреслять невеликі розміри приміщення, дрібний малюнок буде невдалим для великих приміщень. Горизонтальні смуги зорово розширять віконний отвір, а вертикальні «піднімуть» стелю.

Довжина.

Довгі штори з пишними драпіровками і ламбрекенами будуть доречні в кімнатах з високими стелями і великими вікнами. У маленьких кімнатах вони «стискають» і без того невеликий простір. Штори, які кінцями лежать на підлозі, використовують переважно у великих кімнатах на «французьких» вікнах (панорамні вікна в підлогу, вікна-двері на балконах або терасах). Якщо такі штори підвісити під самою стелею, то кімната буде здаватися трохи вище, ніж насправді. Іноді їх розташовують на всю стіну від кута до кута кімнати, створюючи ілюзію, що за ними знаходиться велике вікно. Якщо треба закрити шторою два близько розташованих вікна, то ми рекомендуємо навісити їх через всю стіну, візуально об'єднавши вікна.

Тканина для штор заслуговує на окрему розмову.

Вважається, що в житловій кімнаті або вітальні слід використовувати тканину тієї ж фактури, що і для покривал з чохлами для подушок. Якщо ви плануєте захищати кімнату фіранками від яскравого сонячного світла, вам підійдуть матеріали, просочені особливим складом, за рахунок якого тканину менше вигорає. Кухонні штори або ті, які захищають кімнату від пилу, доведеться часто прати. Віскоза або бавовна з добавками ниток не створять особливих проблем при пранні, а ось оксамит, парча, гобелен та інші щільні тканини доведеться чистити від пилу, використовуючи спеціальні насадки для пилососа.