Щоб визначити кількість матеріалу для пошиття віконних штор, немає необхідності звертатися до професійного заміряє.

Для замірів слід користуватися сталевою рулеткою, а не сантиметром, оскільки вона довша і дозволяє зняти більш точні вимірювання.

Довжина фіранки буває трьох типів:

  1. До підвіконня (1 см не досягаючи його);
  2.  Нижче підвіконня (звисають нижче на 10-15 см);
  3. До статі (1 см не досягаючи статі або ниспадая на нього).

Довжина фіранки вимірюється як відстань від підстави кілець на штанзі або від вершини закріпленого рейки до бажаного положення штори. Довжина штор спочатку розраховується без припусків на шви, вони будуть враховуватися пізніше, коли буде проводитися розрахунок витрати тканини.

 

Ширина фіранки розраховується з достатнім ступенем точності. При її розрахунку виходять з бажаного виду кріплення, вираженого у вигляді коефіцієнта збірки, помноженого на довжину карниза.

Виміри варто робити укріпленому карнизі, який зазвичай розташовують вище віконного прорізу на відстані 7-12 см. З двох сторін від вікна карниз повинен виступати на 15 см, щоб штори можна було розсовувати, надаючи можливість денного світла висвітлювати кімнату.

 

Коефіцієнти збірки:

  1. Петлі - 1,5-2;
  2. Люверси - 2;
  3. Гардинна стрічка (стандартна) - 2;
  4. Карандашная складка 2-2,5;
  5. Потрійна складка - 2;
  6. Буфи - 2,5.

Отриману ширину матеріалу необхідно збільшити з обох сторін на 10 см для підгину бічних швів.

Розрахунок матеріалу на штори для стандартного вікна проводиться виходячи з довжини карниза, рівний 2 метри, передбачуваної висоти штори - 2,3 м, і коефіцієнта збірки - 2.

Тюль

Витрата матеріалу на тюль по висоті = висота штори (2,6 м) + припуск на підгин низу (0,15 м) + припуск на підгин верху (0,10 м) = 2,85 м.

Витрата матеріалу на тюль по ширині = довжина карниза (2 м) * коефіцієнт збірки (2) = 4 м.

Портьєра

Витрата матеріалу на портьєру по висоті = висота штори (2,6 м) + припуск на підгин низу (0,15 м) + припуск на підгин верху (0,10 м) = 2,85 м.

Витрата матеріалу на портьєру по ширині для одного полотна = довжина карниза (2м) * коефіцієнт збірки (2): 2 (кількість полотен) = 2 м.

Часто порт'єрна тканина має геометричний або набивний малюнок, який повторюється по довжині полотна. Кожен цикл малюнка називається - раппорт. Якщо для пошиття штор використовується саме тканину з раппортом, то її витрата збільшується на довжину раппорта, яка вимірюється на шматку полотна, розкладеному на столі, від початку до кінця повторюваного малюнка. Наприклад, при довжині рапорту 70 см тканини потрібно буде придбати на 70-75 см більше, ніж було відміряно, для підгонки малюнка.

Натуральні тканини після прання схильні до усадки, тому витрата такого матеріалу необхідно збільшувати на 10%.

Здатність тканини до драпіровці грає далеко не останню роль у визначенні витрати матеріалу на штори. Легкі тканини, такі як органза і вуаль з малюнком, мають коефіцієнт збірки 2-3. Щільна порт'єрна тканина утворює щільні складки, яких не повинно бути багато, тому тканини варто взяти трохи менше (коефіцієнт 1,7).

Твір вимірів для пошиття штор потребують уважності, разом з тим освоїти їх не складе ніяких труднощів.