Перед тим як вішати гардину, потрібно врахувати, з чого саме зроблена стеля і стіни. Від цього залежить вибір карниза і способу його кріплення.

Всі гардини класифікуються за рядом ознак:

  • за конструктивним типом - штангові, струнні, рейкові;
  • за матеріалом - пластикові, дерев'яні, металеві;
  • по числу рядів - одно-, дво-, трьохрядні;
  • за способом кріплення - стельові, настінні.

На вибір шторного карниза впливають особисті побажання, дизайн приміщення, портьєри, до яких він підбирається. Щоб закріпити карнизну конструкцію, приготуйте необхідні інструменти і матеріали: рівень, дриль / перфоратор, рулетку, фломастер або олівець, кріпильні елементи (шурупи, дюбелі).

 

Як повісити гардину на стіну: загальний порядок дій

Існує ряд загальних рекомендацій, які варто враховувати при монтажі карниза. При закріпленні виріб повинен розташовуватися на 5-7 см вище віконного прорізу, щоб не створювати перешкод при відкриванні вікна. Важливо враховувати тип, розмір, конфігурацію опалювальних приладів. Розмір штор і завіс може бути дорівнює ширині вікна або впритул підходити до стін кімнати.

Прикріплення гардини до стіни проводиться поетапно:

  • розмітити розташування кронштейнів;
  • висвердлити отвори під дюбелі, після чого встановити їх;
  • закріпити кронштейни саморізами.
  • Подальші дії залежать від того, яку гардину необхідно повісити на стіну (нафтову або багетну).

Як кріпити гардину до стелі

Стельові карнизи відрізняє сучасний зовнішній вигляд, невисока вартість. Вони візуально збільшують простір, згладжують наявні на стелях дефекти. Однак установка подібних гардин вимагає певних навичок і знань основної послідовності дій. Спосіб монтажу залежить від різновиду прикріплюється конструкції. Гардіна під стелю струнного типу також закріплюється за допомогою саморізів. В першу чергу прикручуються бічні кріплення, в які потім протягується струна. Зверху система ховається декоративним коробом.

 

Гардини шинного типу зазвичай встановлюються на дюбель-цвяхи. Перед цим на стелі позначається отвір по центру, після чого в шині робиться все решта. Кількість просвердлюють отвір визначається вагою портьєр і видом стельової конструкції.